10.oktoobril 2018 tähistakse kõikjal maailmas vaimse tervise päeva. Tallinnas Rahvusraamatukogus toimub sel päeval mess #TUNDEDÜLEPEA#TULEDTOIME#MINAKA kell 10.00-18.00.

NOORTELE. Seekord koondatakse oma tähelepanu noorte vaimse tervise hoidmisele ja neid puudutavatele võtmeküsimustele. Kuidas tasakaalustada netisuhtlust vahetute kontaktidega, kuidas võidelda küberkiusamisega ning kuidas mõjuvad vägivaldsed videomängud? Kuidas kasvada vastupidavaks ja rahulolevaks nooreks, kes ei kuku ainete kuritarvitamise, vägivalla ja internetisõltuvuse nõiaringi?

TÖÖTOAD. Rahvusraamatukogu saalides toimuvad tasuta töötoad-ettekanded, kus viiakse läbi suhtlustreeninguid, õpetatakse noori oma emotsioone juhtima, hoidma sõprus- ja romantikasuhteid, kasvatama enesekindlust, hoiduma ennast hävitavast käitumisest ning jagatakse teavet murdeea kriiside ja aju eripära kohta. Messipäev lõpeb meeleoluka teatrietendusega.

MESSIALA. Messi laudadesse kogunenud spetsialistid jagavad noortele ideid ja nõuandeid, kuidas olla õnnelik ja tasakaalukas, pakuvad välja lahendusi erinevate muredega seotud probleemidega toimetulemiseks ning räägivad, kuhu abi saamiseks pöörduda. Kõik messil esindatud organisatsioonid on VATEK-i (Vaimse tervise ja heaolu koalitsioon) liikmed, mis tagab nende usaldusväärsuse ja professionaalsuse. Messil on avatud lounge ala vaimse tervise alase kirjanduse väljapanekuga.

AARETEJAHT. Kas teadsid, et muusikasaalis on üks heeringakarp – tule ja avasta, mis on selle sees ning kuidas see muusikaga seotud on. Otsi üles Jürgen Rooste, vaata talle silma ja saa teada, mis värvi on tema silmad. Mõõda ära rahvusraamatukogu hoone vitraažaken. Avasta, milliseid elamusi rahvusraamatukogu maja endas peidab. Aaretejaht on raamatukogu tutvustav aktiivne ja loov rühmamäng, mille käigus läbivad rühmad iseseisvalt 35-45 minuti jooksul teekonna läbi raamatukogu erinevate korruste. Aaretejaht toimub kell 11:00, 13:00 ja 15:00, osalejate arv on piiratud.

MAAKONDADES. Kui messipäevale ei jõua, siis toimuvad VATEK-i liikmete erinevad tasuta töötoad terve vaimse tervise kuu ehk oktoobrikuu jooksul kõigis maakondades. Vaata lisainfot VATEKi FB lehelt.

OSALEMINE ON TASUTA.

Vaata pidevalt täienevat lisainfot VATEK kodulehelt.