Esmakordselt Eestis toimus koolinoorte harimine toitumishäirete teemal koos atraktiivse moeshowga 06.10-22.10.2010.

Projekti läbiviijateks olid Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts ja Rahvatervise töögrupp.

5.-12. klassidele anti toitumishäirete teemaline interaktiivne tund, kus kasutati noored noortele meetodit. Selleks, et tudengid saaksid klassi ette minna, läbisid nad kaks koolitust.

Esimeses koolituses rääkis psühhiaater Meeri Pennar anoreksia ja buliimia olemusest ja sümptomitest. Teise koolituse jooksul, mida viis läbi psühholoog Jelena Põldsam, õppisid üliõpilased seda, kuidas lastega toitumishäiretest rääkida ning milliseid meetodeid oma mõtte edasiandmiseks kasutada. Tunde anti kokku 21 ning neid käisid andmas kokku 13 tudengit. Tundides osales kokku pea 600 õpilast. Tundides rõhutati, et mida varem jätab noor end vajalikest toitainetest ilma, seda rängemad on tagajärjed. Noortele räägiti erinevate organsüsteemide arenguhäiretest, viljatuse probleemidest, psüühikahäiretest ning neuroloogilistest muutustest. Korraldati avatud vestlusi ja mänge, mis läbi erinevate situatsioonide teadvustasid olukorra tõsidust.

Projekti teise osana toimus koolis moeshow, kus laval liikusid Tartu Descartes'i lütseumi õpilased, kelle kehamassiindeks oli normaalne, elustiil ning tervislik käitumine teistele eeskujuks. Moeshow eesmärgiks oli näidata, et noor terve inimene on ilus inimene ning selleks, et olla moekas ei pea olema piitspeenike. Noored jäid kogetuga väga rahule. Kindlasti lisas antud üritus neile enesekindlust ning julgust olla tema ise.

Allikas: http://www.enl.ee/